Порядок купівлі-продажу електричної енергії

"Три кроки" до вироблення електричної енергії
з альтернативних джерел енергії (енергії сонячного випромінювання) 
та продажу її в ПАТ "Хмельницькобленерго".

Крок перший: встановлення генеруючої установки та повідомлення про це ПАТ "Хмельницькобленерго".
Після встановлення або технічного переоснащення генеруючої установки побутовий споживач письмово повідомляє ПАТ "Хмельницькобленерго" про це заявою-повідомленням. Разом із заявою-повідомленням побутовий споживач надає:

ПАТ "Хмельницькобленерго" отримавши заяву-повідомлення, протягом 3 робочих днів перевіряє відповідність потужності встановленої у приватному домогосподарстві генеруючої установки (генеруючих установок) потужності, яка дозволена до споживання.
Якщо загальна встановлена потужність генеруючої установки (генеруючих установок) перевищує 30 кВт, визначених законодавством, або перевищує дозволену до споживання потужність за договором про користування електричною енергією, ПАТ "Хмельницькобленерго" письмово протягом 3 робочих днів від дня отримання заяви-повідомлення повідомляє побутового споживача про відмову в купівлі за "зеленим" тарифом електричної енергії та повертає йому заяву-повідомлення або надає рекомендації про необхідність збільшення дозволеної до споживання потужності за договором про користування електричною енергією.
Після усунення зауважень побутовий споживач повторно звертається до ПАТ "Хмельницькобленерго" із заявою-повідомленням відповідно до встановленого порядку.
За результатами розгляду заяви-повідомлення та у разі відсутності зауважень ПАТ "Хмельницькобленерго" протягом 3 робочих днів надає побутовому споживачу рахунок для оплати послуг з улаштування вузла обліку. 

Крок другий: оплата побутовим споживачем послуг з улаштування вузла обліку.
Після оплати побутовим споживачем послуг з улаштування вузла обліку ПАТ "Хмельницькобленерго" протягом 3 днів у містах та 5 днів у сільській місцевості улаштовує чи виконує реконструкцію вузла обліку, який має обліковувати спожиту та вироблену електричну енергію і мати функцію передачі даних до АСКОЕ ПАТ "Хмельницькобленерго".
Після улаштування вузла обліку (засобу обліку) у приватному домогосподарстві ПАТ "Хмельницькобленерго" складає акт про збереження пломб та встановлення індикаторів у двох примірниках, один з яких залишається у побутового споживача.
Під час улаштування вузла обліку (засобу обліку) представник ПАТ "Хмельницькобленерго" надає у двох примірниках для ознайомлення та підписання побутовому споживачу підготовлений та підписаний відповідальною особою ПАТ "Хмельницькобленерго" договір купівлі-продажу електричної енергії.

Крок третій: підписання побутовим споживачем договору купівлі-продажу електричної енергії за "зеленим" тарифом.
Після підписання побутовий споживач повертає ПАТ "Хмельницькобленерго" один примірник договору купівлі-продажу з додатками до нього.
Після укладення договору купівлі-продажу ПАТ "Хмельницькобленерго" купує електричну енергію, вироблену з альтернативних джерел енергії генеруючою установкою приватного домогосподарства, у відповідності до вимог постанови НКРЕКП від 27.02.2014р. № 170 (із змінами) за "зеленим" тарифом, встановленим відповідною постановою НКРЕКП.".

Наверх