Щодо зміни керівника АТ «Хмельницькобленерго»

Історія про зміну в.о. генерального директора АТ «Хмельницькобленерго», яка виникла у зв’язку зі спробою Фонду державного майна України таємно та непрозоро призначити «потрібну людину» на «потрібну посаду», набирає нових обертів та фарб.

Останнім часом теренами Хмельниччини поширюється інформація, яка не зовсім відповідає дійсності і фактично являє собою набір пліток, різноманітних суджень та інтерпретацій. З метою доведення до громадськості та зацікавлених осіб об’єктивних відомостей, а також задля недопущення маніпуляцій фактами АТ «Хмельницькобленерго» повідомляє таке.

25 листопада 2020 року постановою Хмельницького апеляційного суду по справі №686/13480/20 було скасовано рішення Хмельницького міськрайонного суду від 16 липня 2020 року про поновлення Козачука Олега Івановича на посаді в.о. генерального директора АТ «Хмельницькобленерго». Апеляційний суд в процесі розгляду справи дійшов висновку, що судом першої інстанції було порушено правила юрисдикції загальних судів і справа про поновлення Козачука Олега Івановича повинна розглядатися в порядку господарського судочинства, а не цивільного, в зв’язку з чим закрив провадження по цивільній справі.

Таким чином, подальший розгляд справи щодо скасування рішення Наглядової ради АТ «Хмельницькобленерго» про звільнення Козачука Олега Івановича та поновлення його на займаній посаді буде здійснюватися Господарським судом Хмельницької області.

Питання щодо правомірності прийняття Наглядовою радою АТ «Хмельницькобленерго» вказаного рішення, як і питання правомірності призначення на посаду в.о. генерального директора Гапонова Валерія Миколайовича наразі залишається відкритим та не вирішеним.

Сподіваємося, що остаточну крапку в цьому питанні поставлять суди господарського судочинства.

Козачук Олег Іванович, який був поновлений на посаді в.о. генерального директора АТ «Хмельницькобленерго» рішенням Хмельницького міськрайонного суду від 16 липня 2020 року, на сьогодні залишається не звільненим із займаної посади, оскільки:

  1. На момент прийняття Хмельницьким апеляційним судом вказаної вище постанови Козачук О.І. перебував на стаціонарному лікуванні в Комунальному некомерційному підприємстві «Хмельницька обласна лікарня», де і продовжує перебувати до цього часу.
  2. Процедура повороту виконання судового рішення про поновлення на роботі не врегульована нормами Цивільного процесуального кодексу України, в зв’язку з чим АТ «Хмельницькобленерго» не відомі реальні механізми припинення трудових відносин з особою, що була поновлена на роботі, виконувала посадові обов’язки певний час і поновлення якої було скасовано в подальшому.
  3. Повний текст постанови Хмельницького апеляційного суду ще не виготовлений, а тому АТ «Хмельницькобленерго» не може зрозуміти мотиви і висновки суду, а також послідовність своїх дій щодо виконання такої ухвали.

Гапонов Валерій Миколайович, який призначений на посаду в.о. генерального директора оспорюваним рішенням Наглядової ради АТ «Хмельницькобленерго» і який, всупереч наявності колегіального виконавчого органу — Дирекції, вважає себе єдиним повноважним керівником АТ «Хмельницькобленерго», продовжує вчиняти прогули. За весь період з початку конфлікту (з 29 квітня 2020 року) Гапонов В.М. жодного разу не з’являвся на робочому місці.

Наверх