Життя присвятив енергетиці

27.01.2011
Колектив  енергопостачальної компанії “Хмельницькобленерго”  на чолі з Генеральним директором Олександром Шпаком  від щирого серця  вітає із 75-річчям ветерана енергетики, заступника директора Департаменту розподільчих мереж  Олександра Гнатовича Муху,  Заслуженого енергетика СНД, Заслуженого  енергетика України, кавалера ордена “Знак Пошани”. 
Муха Олександр Гнатович народився 28 січня 1936 року  в с.Нижчі Вовківці Хмельницького р-ну.  З дитинства  мріяв стати  електриком, у той період  якраз розпочиналась електрифікація країни.  І ця мрія завдяки наполегливості  та  здібностям  Олександра Гнатовича  здійснилась, своє  життя він присвятив нелегкій  та такій потрібній людям  професії — енергетика. У 1959 році  він закінчив  Львівський  сільськогосподарський інститут за фахом інженер-електрик  і з того часу  розпочав  свій трудовий шлях  з посади керівника проектної групи  Хмельницького обласного управління електрифікації сільського господарства. А починати приходилось майже  з нуля, тому що для сільської  місцевості  роботи  з електрифікації  тільки  розгортались і набували масового характеру.
Олександр Гнатович пройшов  велику школу життя  і весь час  вдосконалював  свій професійний рівень. З 70-х років працював  начальником  лабораторії випробувань, потім начальником релейної служби, заступником головного інженера та головним інженером Хмельницьких північних електромереж ВЕО “Вінницяенерго”. Ця суто технічна робота вимагала творчого підходу у період загальної електрифікації області, налагодження підстанцій 35 кВ, підключення автономних ГЕС-Корживської, Новокостянтинівської, Щедрівської, Мартинківської, Боднарівської, Мислятинської, шести станцій Цвіклівської системи до роботи в об'єднаній енергосистемі.
У 1995 році був призначений на посаду директора Хмельницьких північних електромереж створеної енергопостачальної компанії “Хмельницькобленерго”, створеної  на базі  енергетичних  підприємств, з 2000 року він - директор Департаменту розподільчих мереж компанії. Його внесок  у справу  розвитку енергетики області  неоцінимий, неодноразово він вирішував складні завдання  для забезпечення  чіткого  функціонування   районів  електричних мереж, безперебійного та надійного електропостачання, приймав  важливі технічні рішення, надавав раціоналізаторські пропозиції з модернізації і реконструкції електричних мереж  та  їх експлуатації із значним економічним ефектом. І  зараз він  віддано  та  сумлінно  виконує  свою  справу,  гордо несе  ім'я енергетика та передає  свій багатий досвід молодим спеціалістам.
О.Г.Муха очолює Раду старійших енергетиків ВАТ ЕК “Хмельницькобленерго”, об'єднує ветеранів - енергетиків Компанії, вирішує разом з ними актуальні питання, які стоять перед сучасною енергетикою, з якісного постачання електроенергії та підтримання електромереж у належному стані, а також велику увагу  у своїй діяльності приділяє укріпленню та  активізації ветеранського  руху,  захисту  прав  і  гарантій  ветеранів.
За багаторічну плідну працю, високий професіоналізм, вагомий внесок  у становлення розвиток енергетичної галузі занесений у книгу Пошани Компанії, відзначений  багатьма  нагородами.
Шановний Олександре Гнатовичу, прийміть  наші  щирі  вітання   з нагоди ювілею та найкращі слова вдячності за Ваш труд!
Бажаємо Вам щастя, здоров'я, благополуччя, невичерпної сили і енергії, світлої радості, активного довголіття та плодотворної праці. Низький Вам уклін та повага  від всього колективу енергетиків.

Лариса Полоневич,
Прес-служба ПАТ «Хмельницькобленерго»
Наверх