Власникам генеруючих установок та установок зберігання

Доводимо до відома Споживачів, що встановили (підключили) чи планують  встановити (підключити) генеруючі установки та/або установки зберігання енергії, наступну інформацію: 03.11.2022 року набула чинності Постанова НКРЕКП 1369 від 01.11.2022р. «Про затвердження Змін до Кодексу систем розподілу» (далі – Постанова).

Згідно з п.3 вищезазначеної Постанови, користувачі систем розподілу, які встановили генеруючі установки та/або установки зберігання енергії, протягом року з дня набрання чинності мають привести власні генеруючі установки та/або установки зберігання електричної енергії у відповідність до вимог Кодексу систем розподілу шляхом виконання технічних вимог, передбачених пунктом 4.12.2 глави 4.12 та  пунктом 4.13.2 глави 4.13 розділу IV Кодексу систем розподілу та направлення оператору системи розподілу заяви на встановлення генеруючої установки та/або направлення заяви на встановлення установки зберігання електричної енергії (далі – УЗЕ).

І. Для приєднання (підключення) генеруючої установки, Споживачі мають забезпечити виконання наступних технічних вимог:

 1. Виконати налаштування параметрів обладнання (інвертора) в межах визначених державними стандартами.
 2. Улаштувати технічні засоби та/або провести відповідні налаштування обладнання (інвертора) для забезпечення автоматичного відключення генеруючої електроустановки від електричної мережі ОСП, ОСР та їх користувачів, ОМСР у разі раптового зникнення в ній напруги та для унеможливлення подачі напруги в електричну мережу у разі відсутності в ній напруги (у разі встановлення генеруючої установки з можливістю відпуску електричної енергії, виробленої такою генеруючою установкою, в електричну мережу ОСП, ОСР та їх користувачів, ОМСР).
 3. Улаштувати технічні засоби для недопущення відпуску в електричну мережу ОСП, ОСР та їх користувачів, ОМСР електричної енергії, параметри напруги якої не відповідають визначеним державними стандартами (у разі встановлення генеруючої установки з можливістю відпуску електричної енергії, виробленої такою генеруючою установкою, в електричну мережу ОСП, ОСР та їх користувачів, ОМСР).
 4. Улаштувати технічні засоби (смартметр, пристрій для обмеження генерації тощо) та/або провести відповідні налаштування протиаварійної автоматики для недопущення видачі в електричну мережу ОСП, ОСР та їх користувачів, ОМСР електричної енергії, виробленої генеруючою установкою (у разі встановлення генеруючої установки без можливості відпуску електричної енергії, виробленої такою генеруючою установкою, в електричну мережу ОСП,ОСР та їх користувачів, ОМСР).
 5. Забезпечити місця для опломбування встановлених на виконанням технічних вимог технічних засобів захисту, блокування, захисної автоматики, контролю (у разі встановлення генеруючої установки з можливістю відпуску електричної енергії, виробленої такою генеруючою установкою, в електричну мережу ОСП, ОСР та їх користувачів, ОМСР).
 6. Забезпечити комерційний облік електричної енергії відповідно до вимог Кодексу комерційного обліку (у разі встановлення генеруючої установки з можливістю відпуску електричної енергії, виробленої такою генеруючою установкою, в електричну мережу ОСП, ОСР та їх користувачів, ОМСР).

ІІ. Для приєднання (підключення) УЗЕ необхідно забезпечити виконання  наступних технічних вимог:

Для приєднання (підключення) УЗЕ Споживачем:

 1. Виконати налаштування параметрів обладнання (інвертора) в межах визначених державними стандартами.
 2. Улаштувати технічні засоби та/або провести відповідні налаштування обладнання (інвертора) для недопущення відпуску в електричну мережу ОСР або мережі інших суб’єктів господарювання раніше збереженої в УЗЕ енергії.
 3. Забезпечити комерційний облік електричної енергії відповідно до вимог Кодексу комерційного обліку.

Для приєднання (підключення) УЗЕ Виробником:

 1. Виконати налаштування параметрів обладнання (інвертора) в межах визначених державними стандартами.
 2. Улаштувати технічні засоби та/або провести відповідні налаштування обладнання (інвертора) для забезпечення автоматичного відключення УЗЕ і генеруючої електроустановки від електричної мережі ОСП,ОСР та їх користувачів, ОМСР в разі раптового зникнення в ній напруги та унеможливлення подачі напруги в електричну мережу у разі відсутності в ній напруги.
 3. Улаштувати технічні засоби для недопущення відпуску в електричну мережу ОСР електричної енергії, параметри якості якої не відповідають визначеним державними стандартами.
 4. Забезпечити окремий комерційний облік електричної енергії, перетікання якої здійснено як до, так і з УЗЕ відповідно до вимог Кодексу комерційного обліку.

Заява про встановлення УЗЕ

Заява про встановлення генеруючої установки споживачем

Наверх