Навчаємо та роз'яснюємо


Щоб необережність не стала причиною пожежі... 

З настанням теплої погоди люди почали частіше відвідувати власні дачні масиви, почастішали походи до лісу, щоб відпочити від напружених буднів. Але через нехтування правилами пожежної безпеки, через необережність людей саме на відкритих територіях власних домоволодінь, у лісових масивах та степових зонах нерідко виникають пожежі. Інколи це призводить до загорання розташованих поряд будівель, відключення ліній електропередачі, а також до пожеж лісових насаджень та торфовищ. Таким чином державі завдаються значні матеріальні та екологічні збитки.

У зв’язку з цим АТ «Хмельницькобленерго» звертається до всіх працівників Товариства та споживачів електроенергії області із застереженням:

Шановні громадяни! Будьте вкрай обережними з вогнем у межах будь-якої природної території. Ніколи не підпалюйте суху траву на галявинах у лісі. Якщо побачите, як це роблять інші, зупиніть їх і поясніть, чим небезпечне спалювання трави.

При необхідності розведення багаття на природі місце під багаття в радіусі одного метра очистіть від сухої трави та листя, облямуйте очищеним шаром ґрунту навколо. Перед тим як піти, залийте багаття водою. Після цього розгребіть золу і переконайтеся, що під нею не збереглося тліючих вуглин. Не йдіть від залитого багаття, поки від нього йде дим. Про те, чим заливати багаття, подбайте заздалегідь.

Ніколи не кидайте непогашені сірники або цигарки. Пояснюйте друзям і знайомим, що їхня необережність може стати причиною пожежі.

Якщо ж ви помітили пожежу, що починається (наприклад, невелике загоряння трави або тліючу лісову підстилку від покинутого кимось багаття), намагайтеся загасити його самі. Іноді досить просто затоптати полум’я (правда, треба почекати і переконатися, що трава або підстилка вже не жевріють, інакше вогонь може з’явитися знову).

Якщо пожежа досить сильна і ви не можете загасити її самотужки, — якнайшвидше сповістіть тих, хто повинен цим займатися. Зателефонуйте до служби порятунку за телефоном «101» і повідомте про загоряння і як туди доїхати.

Спільними зусиллями збережімо природу!

Департамент цивільного захисту, пожежної безпеки та екології АТ «Хмельницькобленерго»


 Пожежонебезпечний період-2018. Будьте обережними!

За даними масивів карток обліку пожеж впродовж 2 місяців 2018 року в Україні зареєстровано 7 597 пожеж. На місцях пожеж виявлено 514 загиблих, з них 11 дітей. Матеріальні збитки від пожеж склали 987 млн. 191 тис. грн. (з них прямі збитки становлять 303 млн. 503 тис. грн., а побічні – 683 млн 688 тис. грн).

Щоденно в Україні в середньому виникало 128 пожеж, матеріальні збитки від яких склали 16 млн. 732 тис. грн. Кожного дня внаслідок пожеж гинуло 8 і отримувало травми 5 людей, вогнем знищувалось 78 будівель (споруд) та 10 одиниць техніки.

Унаслідок того, що люди починають прибирати свої присадибні ділянки, спалювати залишки сухої рослинності, збільшилася кількість пожеж на відкритій території.

ПАТ «Хмельницькобленерго» звертається до мешканців Хмельницької області із застереженням:

Шановні громадяни, будьте дуже обережними з вогнем у межах будь-якої природної території. Щоб ваша необережність не стала причиною пожежі – ніколи не підпалюйте суху траву та прибрані залишки сміття на прибудинкових територіях та в межах охоронних зон розташованих поряд із вами енергооб’єктів. Якщо Ви побачите, як це роблять інші, зупиніть їх і поясніть, чим небезпечне спалювання сміття.

Порушення правил пожежної безпеки тягне за собою адміністративну відповідальність. За самовільне спалювання рослинності або її залишків передбачено адміністративну відповідальність у вигляді накладення штрафу на від 170 грн до 340 грн.

Дотримуйтеся правил пожежної безпеки під час прибирання присадибних ділянок. Якщо ви помітили загорання, негайно телефонуйте за номером «101».

Пам’ятайте, що лише дотримання правил пожежної безпеки убереже Вас від трагічних наслідків.

Департамент цивільного захисту,  пожежної безпеки та екології Товариства

Наверх