Протягом 2024 року енергетики АТ «Хмельницькобленерго» склали 502 акти про порушення Правил роздрібного ринку електроенергії на 2 634 тис кВт×год. За цими актами мешканцям Хмельниччини було нараховано 20,6 млн грн.
Показово, що 82% порушень здійснили побутові споживачі електричної енергії, тобто населення. Непобутові споживачі, зазвичай, більше усвідомлюють свою відповідальність та цінують репутацію бізнесу.
Заради «умовної економії» споживачі-крадії вдаються до різних махінацій, до прикладу, втручаються у роботу засобів обліку, використовуючи фізичні методи впливу та різні спецпристрої, здійснюють самовільне безоблікове підключення.
Енергетики завдяки сучасним системам обліку та аналітичній роботі швидко визначають місця ймовірних крадіжок. За 2024 рік споживачі-крадії уже сплатили за 411 актами суму в 11,7 млн гривень.
АТ «Хмельницькобленерго» наголошує, що крадіжки електроенергії – злочин, який може призвести не тільки до суттєвих нарахувань за вкрадену електроенергію, а й до кримінальної відповідальності. Дешевше оплачувати спожиту електричну енергію за лічильником, ніж шукати оманливі шляхи протизаконної економії.
Довідково:
Згідно з статтею 188 Кримінального кодексу України крадіжка електричної енергії шляхом самовільного її використання без приладів обліку (якщо використання приладів обліку обов’язкове) дорівнює штрафу від 100 до 200 неоподаткованих мінімумів доходів громадян. Дії, що спричинюють зміну показів засобів вимірювальної техніки (використання постійних магнітів, високочастотних генераторів тощо), в тому числі умисне пошкодження приладів обліку, призводять до кримінальної відповідальності та виправних робіт строком до 2 років. Ті ж самі дії вчинені повторно або за попередньою змовою групи осіб, та якщо завдано шкоди у великих розмірах, караються позбавленням волі на строк до 3 років.
Відділ зв’язків з громадськістю